clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

ТУРИСТИЧКИ БЛОГ И ВЕСТИ

Последни новости

blog-image
Вести: Black Friday- ГОЛЕМИ ПОПУСТИ и изненадувања во Балкан Фан!
Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на  последниот петок во ноември, 26-ти оваа година, е шопинг манија...
Дознај Повеќе
blog-image
Магичниот град на два континенти, Истанбул!
Истанбул, најголемиот град во Турција. Тој се наоѓа на два континенти европски и азиски. Турција е земја во југозападна Азија, а главен град на Турција е Анкара. Таа е една од ш...
Дознај Повеќе
blog-image
Магијата на француските Алпи- Вал Торенс
Лоциран во скијачката област Три долини на надморска височина од 2.300 метри, Вал Торенс е највисокиот ски-центар во Европа. Благодарение на неговите 600 километри поврзани ски ...
Дознај Повеќе
blog-image
Запознајте ги француските Алпи пред да планирате скијање 🇫🇷 🎿
Франција, со главен град Париз, е  демократска држава чиј главен дел од територијата се наоѓа во  Западна Европа  и која по површината е најголема во  Европската Унија . Франциј...
Дознај Повеќе
blog-image
Порто Монтенегро е новиот центар на џет сетот
Порто Монтенегро е како сè во едно – уникатен спој на Монте Карло, Сен Тропе и Порто Банус во едно. Сè што ви треба е малку слободно време, и уште неколку милиони долари за макс...
Дознај Повеќе
blog-image
Најдобрите ресторани во Белград – Гастрономски водич
Прочитајте кои се тоа најдобри ресторани во Белград и зашто морате да ги посетите. Главниот град на Србија препознатлив е по богатата понуда на рестораните. Ги има преку 2.500, ...
Дознај Повеќе
blog-image
Нека ова биде најдобриот дочек за Нова година 2022!
Конечно по една огромна пауза ќе имаме еден сосема поинаков дочек за Нова година! Нека биде овој дочек сосема различен од сите предходни! Како реномирана агенција Balkan Fun за ...
Дознај Повеќе
blog-image
ULTRA LAST MINUTE- Последни попусти за ова лето!
Летото во Балкан Фан одамна започна. Во изминатиов период испративме неколку групи кои отпатуваа на различни дестинации - и мораме да признаеме, предизвикот заедно да патуваме п...
Дознај Повеќе
blog-image
Започнаа ПОСЛЕДНИТЕ ПОПУСТИ за оваа летна сезона!
Летото во Балкан Фан одамна започна. Во изминатиов период испративме неколку групи кои отпатуваа на различни дестинации - и мораме да признаеме, предизвикот заедно да патуваме п...
Дознај Повеќе
blog-image
Тимот на нашата агенција се проширува!
Здраво дечки, Би сакале да ве информираме дека тимот на Балкан Фан има потреба од агенти за продажба на туристички аранжмани. Со долгоочекуваниот старт на летната сезона и мо...
Дознај Повеќе
blog-image
SUMMER SALE – ПОПУСТ до 50€ по лице
Дечки, започнува НАЈГОЛЕМАТА ЛЕТНА РАСПРОДАЖБА! Со голема радост сакаме да Ве известиме дека од денес, 21.06. Понеделник, започнува нашата голема летна акција. Имено, од дене...
Дознај Повеќе
blog-image
Од денес 19.06.2021 влез во Грција и со брз тест!
Согласно новата одлука која пристигна од граничниот премин на Република Грција сакаме да ги известиме сите патници дека од 19.06. (сабота) освен со ПЦР тест не постар од 72 часа...
Дознај Повеќе
blog-image
ГРАТИС PCR ТЕСТ ЗА ПРВИТЕ 100 ПРИЈАВЕНИ
Почитувани поранешни, сегашни и идни патници, По неполни две години, сакаме да Ве известиме дека конечно ПОВТОРНО ПАТУВАМЕ ЗАЕДНО! По две тешки години, без патувања, затворе...
Дознај Повеќе
blog-image
Протокол за влез во Грција
Согласно одлуката на владата на Р. Грција, сите патници кои ќе патуваат во Р.Грција треба да ги исполнат следните услови:    1. Негативен PCR тест. Тој не треба да биде поста...
Дознај Повеќе
blog-image
ПЕТ ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ПАТУВАТЕ ПОСЛЕ КОРОНА ПАНДЕМИЈАТА
Корона пандемијата дефинитивно го промени начинот на живот на кој сите ние бевме навикнати. Ни одзеде многу работи меѓу кои и патувањата како еден многу важен дел од нашето секо...
Дознај Повеќе
blog-image
Сè што треба да знаете пред да тргнете за Грција
Дознај Повеќе
blog-image
Скриениот бисер во Грција- Островот Евиа
Грчките острови се популарни секаде низ светот и за многумина претставуваат прв избор за одмор. Лефкада, Миконос, Крит се само дел од прекрасните грчки острови кои вреди да с...
Дознај Повеќе
blog-image
Магичните видиковци на Кефалонија
Кефалонија е познат поморски остров, од тука потекнува и познатиот морнар Хуан Де Фука. Оваа дестинација е една од најпопуларните во Грција, поради тоа придружете се на останати...
Дознај Повеќе
blog-image
НАЈУБАВИТЕ ВИДИКОВЦИ НА ЗАКИНТОС
Закинтос е со сигурност еден од поубавите јонски острови. Се наоѓа во Јонското море, јужно од Кефалонија, и на 1.5 часа возење со траект од пристаништето Килини на Пелопонез. Пр...
Дознај Повеќе
blog-image
Предности од патувањето со автобус
Иако дел се скептици кога станува збор за патување со автобус, сепак тоа со себе носи голем број бенефиции и поволности, па во продолжение ќе издвоиме 5 од нив: Попатно ра...
Дознај Повеќе
blog-image
10 причини за да го посетиш островот Санторини
Санторини е познат како еден од најинтересните грчки острови по својата визуелност - со своите вулкани и бели куќички поставени наспроти живописното сино небо, не е тешко да се ...
Дознај Повеќе
blog-image
Најдобрите три ресторани на Иос
Иос дефинитивно е место каде покрај лудиот провод и ноќен живот, ќе можете да уживате во уникатните ресторани, таверни и lounge барови, сместени на извонредни локации и да проба...
Дознај Повеќе
blog-image
НАЈУБАВИТЕ ПЛАЖИ НА SUMMER FUN ДЕСТИНАЦИИТЕ
Како што е до сега докажано, проверена формула за добро организирано а економично пристапно патување е Summer Fun party летувањето. Овој вид на патување ви овозможува да ги дожи...
Дознај Повеќе
blog-image
Амстердам- Топ 10 кафулиња за посета
Кога станува збор за патувањата низ Европа, Амстердам е секогаш добра идеја. Има многу причини да го посетите овој неверојатен град кој ќе се воодушеви со сè она што го има. ...
Дознај Повеќе
logo