clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Лето

Летото кое долго го чекавме...

Лето | 8 дена
destination
Скијатос
Островот Скијатос и вила Павлос ќе ви дадат една поинаква перцепција на вашиот летен одмор. Вилата е идеална е за луѓе кои бараат комфор од една страна и авантура од друга страна.
Лето | 8 дена
destination
Будва
Црна Гора и Будва постануваат популарни туристички дестинации во Европа во последните неколку години.
Лето | 11 дена
destination
Кавос
КРФ – Второ по големина, од седумте поголеми јонски острови, а воедно и едно од најубавите грчки острови. Крф се наоѓа во Јонското море, кое е дел од Средоземното море, а северно се спојува со Јандранското море.
Лето | 12 дена
destination
Закинтос
ЗАКИНТОС е трет по големина, од седумте поголеми јонски острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови, се наоѓа во јужниот дел на Јонското море...
Лето | 8 дена
destination
Калитеа-Халкидики
Калитеа се наоѓа на 90 км од Солун и е едно од најпознатите летувалишта на Северна Грција. Местото е познато по убавите песочни плажи, тиркзната боја на морето, кафе барови настрмните карпи над морето, од каде се пружа незаборавен поглед на заливот Торонеос и полуостровот Ситонија.
Лето | 11 дена
destination
Кефалонија
Кефалонија е најголем остров во Јонското море, сместено јужно од Лефкада и Итака и северно од Закинтос. Кефалонија е грчки остров, кој ќе Ве маѓепса на прв поглед. Обалата е преполна со заливи...
Лето | 9 дена
destination
Кушадаси
Кушадаси е најголемото летувалиште на турско-егејската обала, но и место каде непрекинато доаѓаат патнички бродови од каде туристите идат да го видат древниот Ефес.
Лето | 7 дена
destination
Полихроно- Hotel Al Mare
Полихроно е градче кое се наоѓа во источниот дел на полуостровот Касандра, Халкидики, Грција. Полихроно се наоѓа на североисточниот брег на полуостровот...
Лето | 8 дена
destination
Санторини
Симболот на грчкиот туризам, наречен Санторини, а препознатлив по куќичките од бел камен со плави покриви е еден од 10-те најромантични дестинации во светот...
Лето | 12 дена
destination
Евиа
Островот Евиа во последните неколку година станува познато како нова туристичка дестинација со непроменето природно окружување. Преубаво место за одмор, со долги каменасто песочни плажи, борова шума, плантажи за маслинки, смокви и фстаци.
Лето | 8 дена
destination
Ипсос-Крф
Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање...
Лето | 8 дена
destination
Ксамил-Албанија
Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонско море со прекрасни егзотични плажи и величествено тиркизно море а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на балканот...
Лето | 7 дена
destination
Пефкохори-Халкидики
Сместен на југоисток од полуостровот Касандра, на 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, се наоѓа живописното место Пефкохори, познато по својата песочна плажа, кристално чисто море и одличен ноќен живот...
Лето | 7 дена
destination
Полихроно-Халкидики-Апартманско сместување
Полихроно е градче кое се наоѓа во источниот дел на полуостровот Касандра, Халкидики, Грција. Полихроно се наоѓа на североисточниот брег на полуостровот...
logo