clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

23-ти Октомври

Која е твојата дестинација за овој продолжен викенд

23-ти Октомври | 6 дена
destination
Истанбул - 3 Ноќевања
Градот на Босфорот кој се простира на два континенти Eвропски и Aзиски, нуди нешто со што ќе бидете опседнати. Истамбул е една од шесте најпопуларни туристички дестинации во светски рамки. Знаменитости на Истанбул се Сината џамија, чаршијата Капали, Долмабахче, Аја Софија, Фенербахче како и Бодрум, Мармарис, Кушадаси, Аланија, Анталија, Таксим и Топккапи. Турскиот брег на Црното Море се протега на 1.650 километри. А во Истанбул има над 2691 активни џамии како и 123 активни цркви.
23-ти Октомври | 5 дена
destination
Истанбул - 2 Ноќевања
Градот на Босфорот кој се простира на два континенти Eвропски и Aзиски, нуди нешто со што ќе бидете опседнати. Истамбул е една од шесте најпопуларни туристички дестинации во светски рамки. Знаменитости на Истанбул се Сината џамија, чаршијата Капали, Долмабахче, Аја Софија, Фенербахче како и Бодрум, Мармарис, Кушадаси, Аланија, Анталија, Таксим и Топккапи. Турскиот брег на Црното Море се протега на 1.650 километри. А во Истанбул има над 2691 активни џамии како и 123 активни цркви.
23-ти Октомври | 3 дена
destination
Белград
Белград е на врвот на листата на градови со најдобар ноќен живот. Главниот српски град го зазеде првото место поради богатата понуда на ресторани, барови и клубови на улицата Скадарлија и на дунавските и савските сплавови, но и поради локалното население, кое со својот ентузијазам придонесува за добрата забава.
23-ти Октомври | 4 дена
destination
БЕРЛИН со посета на Потсдам - Авионска Програма
23-ти Октомври | 6 дена
destination
Санторини
Симболот на грчкиот туризам, наречен Санторини, а препознатлив по куќичките од бел камен со плави покриви е еден од 10-те најромантични дестинации во светот... Разурнувачката вулканска ерупција на Тира станала најпознат настан кој се случил во Егејското Море и пред падот на Троја. Тоа можеби и била најголемата вулканска ерупција што се случила на Земјава во последниве неколку илјадици години. Силната ерупција била со центар на малиот остров само малку на север од постоечкиот остров Неа Камени во центарот на калдерата...
23-ти Октомври | 3 дена
destination
Будва
Црна Гора и Будва постануваат популарни туристички дестинации во Европа во последните неколку години. Будва како дестинација е Хит за оваа летна сезона...
logo