clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Балкан Фан Првомјаско Party Патување

Период: 30/04/2022 - 03/05/2022
109€
69€
Датуми на патувања
Балкан Фан Парти Патување
Balkan Fun е прво и најголемо party патување за млади на овие простори уште од 2009 година. Balkan Fun се одржува секоја година на пролет, за време на првомајските празници, на атрактивни туристички дестинации во окружувањето на кои се пренесува атмосферата од егзотичните дестинации како што се Ибица, Паг, Миконос и останатите познати party острови. На Balkan Fun забавата се собираат преку 3000 млади луѓе од овие простори и кои уживаат на нашите брендирани забави. За 4 дена за Вас организираме 6 брендирани журки (3 дневни на плажа и 3 ноќни во дискотека). Наша мисија и примарна цел е да Ви овозможиме патување на кое е се дозволено, на журките за Вас да споиме неспоивото и помериме границите на добриот провод, да ги креираме заедно моментите кои ќе ги прераскажувате на своите пријатели долго после Balkan FUN party патувањето.
Што добивате?
periodПериод
3 Ноќевања
trasportТранспорт
Автобуски
mealsОброци
/
accomodationСместување
Хотел/Вила
Изберете датум за Патување

План За Патување

Целосна Програма За Патување

map
1. Ден / Скопје – Црна Гора / Будва
Состанок на групата на Дрво Декор, во вечерните часови. Ноќно патување преку Косово со попатни паузи и царински формалности.
Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности
2. Ден / Црна Гора – Будва
Пристигнување во Будва во предпладневните часови и сместување во Хотел/Вила Парк после 12 часот. Слободно попладне за одмор, запознавање на местотот, факултативно присиство на дневна и ноќна забава. Ноќевање.
Факултативна забави, Welcome party (дневна забава) и White love party (ноќна забава)
3. Ден / Будва – Забава на Брод
Можност за факултативна забава на Брод, и ќе дознаеш зашто зашто Будва е синоним за добра забава на Балканот. Факултативно присуство на дневна и ноќна забава. Ноќевање.
Факултативна забава на брод, 90th Party (дневна забава) и One life party (ноќна забава).
4. Ден / Будва – Котор(факултативно)
По утринското кафе факултативна прошетка низ градчето Котор со локален водич. Посета на стариот град кој е заштитен под UNESCO. Еден од најубавите приморски градови во Црна Гора, град со голема историја. Факултативно присуство на днева и ноќна забава.
Факултативнен излет до приморското градче Котор, и дневна забава Graffit party и ноќна забава Elegance party.
5. Ден / Будва – Црна Гора – Косово – Македонија СКОПЈЕ
Напуштање на сместувањето, враќање кон Македонија/Скопје, возење со попатни паузи и царински формалности низ Црна Гора, Косово, Македонија. Крај на програмата
Напуштање на сместувањето и враќање кон Македонија.
Напомена

Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

✅ 3 ноќевања во Будва во избраното сместување Хотел/Вила Парк, доколку е хотелско сместување следува и појадок

✅Автобуски превоз со вискотуристички автобуси

✅ Пратител на групата за времетраење на аранжманот

✅ Организација на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

– Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување

– Туристичка такса од 1.5 евро / 90 денари по ден

– Факултативи забави и излети

– Индивидуални трошоци.

Напомена:

– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

– Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

– Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

– Во Црна Гора може да се патува и со лична карта

 

 

Напомена:

Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

✅ 3 ноќевања во Будва во избраното сместување Хотел/Вила Парк, доколку е хотелско сместување следува и појадок

✅Автобуски превоз со вискотуристички автобуси

✅ Пратител на групата за времетраење на аранжманот

✅ Организација на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

– Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување

– Туристичка такса од 1.5 евро / 90 денари по ден

– Факултативи забави и излети

– Индивидуални трошоци.

Напомена:

– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

– Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

– Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

– Во Црна Гора може да се патува и со лична карта

 

 

logo