clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Будва

Период: 30/12/2021 - 02/01/2022
95€
Датуми на патувања
Будва
Црна Гора и Будва постануваат популарни туристички дестинации во Европа во последните неколку години. Медитеранската обала, средновековниот дух и мирис на Јадранското море, се перфектни зборови со кои може да се опише овој мал град. Покрај возбудливиот ноќен живот и преубавите плажи, Будва ќе Ве однесе и во незаборавно патување низ историјата: Будва е една од најстарите населби на Јадранското море, повеќе од 2500 години стара. Сместена е на мало полуострово, заштитена со еден дел од црните Црногорски планини.
Што добивате?
periodПериод
2 Ноќевања
trasportТранспорт
Автобуски
mealsОброци
/
accomodationСместување
Соба
Изберете датум за Патување

План За Патување

Целосна Програма За Патување

map
30.12.2021 (Четврток) Скопје – Будва
Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 23.00часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.
Царински формалности и попатни паузи
31.12.2021 (Петок) Будва
Пристигнување во Будва во утринските часови, разглед на градот. Сместување. Слободно време за одмор.

Вечерта дочек на Новата 2022 Година на плоштадот во Будва со богата музичка програма
Ноќевање.
Сместување, разглед на градот, спремање за дочекот на новата година
01.01.2022 (Сабота) Будва – Porto Montenegro, Тиват, Котор.
Можност за факултативна посета на Porto Montenegro – една од најлуксузните марини на Јадранското море, слободно време во Тиват и потоа се упатуваме во посета на Котор.Еден од најубавите стари градови на Балканот. По разгледот на овој луксузен комплекс следува можност за индивидуални активности. Враќање во Будва, Ноќевање.
Факултативна посета на Porto Montenegro – една од најлуксузните марини на Јадранското море, разглед на Тиват и Котор
02.01.2022 (Недела)
Напуштање на апартманите до 12 часот и слободно време до 14часот за индивидуални активности. Тргнување за Македонија 14:30часот
Очекувано пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Напуштање на сместувањето и враќање кон Македонија
Напомена

Цената е по лице и вклучува:

✅ Две ноќевања во хотелско или апарманско сместување

✅ Автобуски превоз

✅ Пратител на групата за времетраење на аранжманот

✅ Организација на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување

Туристичка такса од 1.5 евро / 90 денари по ден

Факултативи (посета на Porto Montenegro, Тиват и Херцег Нови20 евра)

Индивидуални трошоци.

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

За влез во Црна Гора е потребно:

1)Потврда дека се поминати 14 дена од ревакцинација за вакцини кои се даваат во две дози, односно поминати се 14 дена од имунизацијата со вакцини кои се даваат во една доза;

2)Дека лицето поседува негативен PCR тест за КОВИД-19 кој не е постар од 72 часа или позитивен PCR тест кој е постар од 14 дена , но и не е постар од 180 дена; и

3)Дека лицето поседува негативен брз тест за антиген кој не е постар од 48 часа;

За влез назад во Македонија за лица над 18 години потребно е сертификат за вакцинација, негативен антиген или ПЦР тест или потврда за прележан ковид  до 45 дена

Во Црна Гора може да се патува и со лична карта

 

 

Напомена:

Цената е по лице и вклучува:

✅ Две ноќевања во хотелско или апарманско сместување

✅ Автобуски превоз

✅ Пратител на групата за времетраење на аранжманот

✅ Организација на патувањето

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување

Туристичка такса од 1.5 евро / 90 денари по ден

Факултативи (посета на Porto Montenegro, Тиват и Херцег Нови20 евра)

Индивидуални трошоци.

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

За влез во Црна Гора е потребно:

1)Потврда дека се поминати 14 дена од ревакцинација за вакцини кои се даваат во две дози, односно поминати се 14 дена од имунизацијата со вакцини кои се даваат во една доза;

2)Дека лицето поседува негативен PCR тест за КОВИД-19 кој не е постар од 72 часа или позитивен PCR тест кој е постар од 14 дена , но и не е постар од 180 дена; и

3)Дека лицето поседува негативен брз тест за антиген кој не е постар од 48 часа;

За влез назад во Македонија за лица над 18 години потребно е сертификат за вакцинација, негативен антиген или ПЦР тест или потврда за прележан ковид  до 45 дена

Во Црна Гора може да се патува и со лична карта

 

 

logo