clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Солун

Период: 04/03/2023 - 05/03/2023
119€
89€
Датуми на патувања
Солун
Што добивате?
periodПериод
1 Ноќевање
trasportТранспорт
Автобуски
mealsОброци
Појадок
accomodationСместување
Хотел/Соба
Изберете датум за Патување

План За Патување

Целосна Програма За Патување

map
04 март СКОПЈЕ – СОЛУН
Состанок на групата на паркингот спроти Холидеј Инн во 06.00часот. Патување преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Слоун и прошетка низ градот, слободно време за индивидуални активности. Сместување во хотел. Слободно време за прошетки. Вечерта можност за организирана вечера во локална тевра. Ноќевање.
Попатни паузи и царински формалности
05 март СЛОУН - СКОПЈЕ
Појадок. Слободно предпладне за уживање со кафе. Во попладневните часови поаѓање за Скопје со попатна посета на Космос шопинг центар. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Слободно предпладне за уживање со кафе. Во попладневните часови поаѓање за Скопје со попатна посета на Космос шопинг центар. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Напомена

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

✅Птревоз на релација Скопје – Солун – Скопје

✅Сместување во хотел 3* на база 1 ноќевање со појадок

✅Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Факултативно организирана вечера во Таверна

Доплата за еднокреветна соба 1.240 денари

Патничко осигурување

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

– За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балкан Фан Македонија и СКТМ

 

Напомена:

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

✅Птревоз на релација Скопје – Солун – Скопје

✅Сместување во хотел 3* на база 1 ноќевање со појадок

✅Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Факултативно организирана вечера во Таверна

Доплата за еднокреветна соба 1.240 денари

Патничко осигурување

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

– За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балкан Фан Македонија и СКТМ

 

logo