clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Дочек на Нова Година

Нека ова биде најдобриот дочек за новата година

Дочек на Нова Година | 5 дена
destination
Истанбул 3 ноќевања
Градот на Босфорот кој се простира на два континенти Eвропски и Aзиски, нуди нешто со што ќе бидете опседнати. Истамбул е една од шесте најпопуларни туристички дестинации во светски рамки. Знаменитости на Истанбул се Сината џамија, чаршијата Капали, Долмабахче, Аја Софија, Фенербахче како и Бодрум, Мармарис, Кушадаси, Аланија, Анталија, Таксим и Топккапи. Турскиот брег на Црното Море се протега на 1.650 километри. А во Истанбул има над 2691 активни џамии како и 123 активни цркви.
Дочек на Нова Година | 4 дена
destination
Истанбул 2 ноќевања
Градот на Босфорот кој се простира на два континенти Eвропски и Aзиски, нуди нешто со што ќе бидете опседнати. Истамбул е една од шесте најпопуларни туристички дестинации во светски рамки. Знаменитости на Истанбул се Сината џамија, чаршијата Капали, Долмабахче, Аја Софија, Фенербахче како и Бодрум, Мармарис, Кушадаси, Аланија, Анталија, Таксим и Топккапи. Турскиот брег на Црното Море се протега на 1.650 километри. А во Истанбул има над 2691 активни џамии како и 123 активни цркви.
Дочек на Нова Година | 4 дена
destination
Будимпешта
Будимпешта- град со прекрасна местоположба за сонување кој ја покажува темпераментната визија на Истокот и на Западот, како и нивната магична халуцинација на убавината.
Дочек на Нова Година | 3 дена
destination
Белград
Белград- како што многумина го викаат, градот кој е центарот на Балканот или пак градот кој никогаш не спие. Оваа дестинација е веќе 9-та година најбараната дестинација кога е во прашање најлудата ноќ, Нова година...
Дочек на Нова Година | 5 дена
destination
Атина
Атина – Главен и најголем град во Грција, колевка на модерната цивилизација. Атина е космополитски град додека пак старогрчка Атина била моќен град држава родно место на Сократ, Перикле, Софокле. Атина е еден од најстарите светски градови, чија историја бележи преку 3.400г.
Дочек на Нова Година | 3 дена
destination
Будва
Да ја дочекаме оваа Нова Година заедно на море, топла клима, весела и дружељубива атмосфера. Будва е секогаш одличен избор, а посебно за Дочек ан Нова Година. Да се започне годината покрај море, на потопла клима и во прекрасен стар град е одличен избор.
Дочек на Нова Година | 4 дена
destination
Букурешт-Трансилванија
Дали сте спремни за Нова Година во БУКУРЕШТ? Истражете ја Романија и откријте ја мистичноста на Трансилванија. Раскажете една поинаква новогодишна приказна. Одлична можност да ги посетите и доживеете замоците на Трансилванија на еден поинаков начин, покриени со снежна покривка.
Дочек на Нова Година | 6 дена
destination
Милано
Милано, центар на светската мода, и еден од главните бизнис центри на Италија.
Дочек на Нова Година | 3 дена
destination
Софија
Софија е главен град и најголем град во Бугарија, и град со најдобар ноќен живот во Бугарија. Но исто така и град со голема историја и историски обележја
logo