Пониква – планински бисер на Осогово

ПОНИКВА – ПЛАНИСКИ БИСЕР НА ОСОГОВО

На 20 километри од Кочани се наоѓа планинскиот бисер Пониква, обвиен со густа шума и природа која одзема здив. На надморска височина од 1.560 метри ќе заборавите на сите грижи и проблеми и сè што ве измачува, па тоа ја прави Пониква идеално место за викенд-релаксација.

Првото нешто што ќе го почувствувате наутро е свежиот воздух кој ќе ви ги наполни батериите за наредната работна недела. Само со една посета ќе сфатите зошто ова место е наречено „воздушна бања“. Има неколку објекти и ресторани каде можете да јадете откако ќе завршите со прошетката, па затоа сè што ви треба е желба за одмор и опуштање… и удобни обувки за пешачење. За љубителите на планинарењето, на само 16 километри се наоѓа и планинскиот врв „Царев Врв“, до кој може да се стигне со теренско возило или со искачување.

Пониква е идеално место за прошетки во пролет и лето, па ако сакате да избегате од градскиот метеж ова е нашиот предлог за вас за претстоечкиот период.Ако сакате одмор на кој белите дробови ќе ви бидат благодарни, воопшто не двоумете се да си резервирате престој во нашите апартмани.

Понуда на неделата