Белград | Нова Година 2021

Белград | Нова Година 2021

СместувањеТип на сместување31.12. - 02.01.
Hostel Karadjordje1/5
1/4
1/3
1/2
49€
55€
59€
65€
Hostel Petar Drapsin1/5
1/4
1/3
1/2
49€
55€
59€
65€
Hotel Nobel 4*


1/3 со појадок
1/2 со појадок
89€
99€

Уште 0 посетител/и го гледаат ова патување.
Понудата истекува за:


-1106Days -3Hours -34Minutes -25Seconds


Напомена:

 • ULTRA FIRST MINUTE – промо цени до 30.11.2020 година!!!

Опис на дестинацијата и фотографии

Белград

Најголемиот и главниот град на Србија – Белград, носи во себе еден посебен шарм на град кој се има преродено од сопствената пепел. Удобно лоциран на местото каде се вкрстуваат реките Дунав и Сава, овој град лесно ќе се вреже во меморијата и душата на секој патник. Иако целосно и припаѓа на Источна Европа, Белград дише западен воздух, предизвикувајќи го она посебно чувство, создадено во некое од неговите скриени катчиња, исто како кај француските градови. Голем број на туристи веќе ги имаат откриено убавините и богатствата на овој град, кои беа непознати до неодамна. Љубителите на културата тука ќе може да уживаат во архитектурата и музеите, додека вљубениците на лудата забава, неуморно ќе можат да го истражуваат незапирливиот, белградски, ноќен живот.

Белград е на врвот на листата на градови со најдобар ноќен живот. Главниот српски град го зазеде првото место поради богатата понуда на ресторани, барови и клубови на улицата Скадарлија и на дунавските и савските сплавови, но и поради локалното население, кое со својот ентузијазам придонесува за добрата забава.

Аранжман

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА

 • Две ноќевања во хостел (без доручек) или две ноќевања во хотел (со доручек) во двокреветни или повеќекреветни соби во Белград.
 • Автобуски превоз со високо туристички автобуси (АC/TV/DVD) на релацијата според програмата
 • Пратител на групата за времетраење на аранжманот
 • Организација на патувањето

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА

 • Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување 180 денари
 • Туристичка такса од 1.5 евро / 90 денари по ден
 • Факултативни излети
 • Индивидуални трошоци.
Програма за патувања

1.Ден 31.12.2020. / Скопје – Белград:

Состанок на групата во 02:30 на паркингот спроти хотел Holiday INN. Тргнување за Белград во 03:00. Патување во раните утринските часови со попатни паузи. Пристигнување во Белград во претпладневните часови, сместување во хотел/хостел. Во попладневните часови организирана дневна журка (факултативно), во некои од белградските кафулиња,  увертира за најлудата ноќ (доколку епидемиолошката состојба во тој момент дозволи реализација). Враќање во хотел. Во вечерните часови дочек на Новата Година во некои од најпознатите белградски клубови/клуб кафани. Ноќевање.

2.Ден 01.01.2021. / Србија – Белград:

Појадок. По појадокот следува разглед на Белград со придружба на локален водич (Булевар Револуција, Собрание, плоштад Никола Пашиќ, Теразиска чешма (хотел Москва), Кнез Михајлова, Калемегдан (Калемегданска тврдина), Скадарлија (Боемски кварт). Слободно време. Во попладневните часови е предвидено факултативно крстарење по реките Сава и Дунав и запознавање на Белград од друг агол. По крстарењето, се упатуваме во новоотворениот трговски центар Галерија, кој се наоѓа на новата атракција во градот позната како Београд на води. Враќање во хотел. Во вечерните часови е предвидена факултативна посета на традиционалните Белградски кафани. Ноќевање.

3.Ден 02.01.2021. / Белград – Србија – Скопје:

Појадок. Напуштање на хотелот и факултативен излет до Нови Сад. Разглед на градот со локален водич: улицата на Јован Ј. Змај, Дунавската улица – пешачка трговска зона, Владичанскиот двор, плоштадот со Градското собрание и католичката црква, Петро варадинската тврдина…Слободно време. Во попладневните часови тргнување за Македонија. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Пријава, плаќање и напомена

НАПОМЕНА:

 • За патниците кои не користат превоз од агенцијата цените од табелата се намалуваа за 10 евра.
 • Наведените цени од табелата се однесуваат за тргнување од Скопје.
 • За тргнување од Струмица, Гевгелија и Битола цените од табелата се зголемуваат за 7 евра. Организиран превоз од Струмица, Гевгелија и Битола ќе биде организиран во случај на доволен број на патници – минимум 30.
 • За тргнување од Штип, Прилеп и Неготино (бензинска пумпа Макпетрол) цените од табелата се зголемуваат за 5 евра. Организиран превоз од Штип, Прилеп и Неготино (бензинска пумпа Макпетрол) ќе биде организиран во случај на доволен број на патници – минимум 30.
 • Ве замолуваме пред да го потпишете договорот да се запознаете со програмата на патувањето, Општите услови на патувањето на Туристичка Агенција Балкан Фан Македонија, како и со Општите услови на меѓународното патничко осигурување – Триглав осигурување.
 • Во сместувачките капаците се влегува во 14:00 часот (постои можност за порано влегување). Сместувањето од оваа понуда е проверен и стандардизиран од страна на Националната туристичка асоцијација од земјата во која се наоѓа сместувањето.

Начин на пријавување:

 • Пополнување на бесплатна on-line пријава на web страната
 • Со доаѓање во агенција
 • Со пополнување на пријава кај Balkan Fun соработникот

Начин на плаќање:

 • Аконтација од 1000 денари
 • Патникот остатокот од аранжманот го доплаќа во целост во агенција или на жиро сметка, најкасно 20 дена пред патувањето
 • Уплатите се вршат во денарска противвредност 1евро = 62 денари.
Факултативни Излети

Понуда на неделата